Kuidas tagame COVID 19 levimise ja eriolukorra ajal ohutu onni külastuse?

Eestis leviva viiruse covid-19 ja valitsuse poolt välja kuulutatud eriolukorra tõttu rakendame karuonni külastuse ohutuse tagamiseks erimeetmeid.

 

Üks seltskond korraga

Ühte karuonni laseme ühel õhtul korraga ühe seltskonna. Seltskonna all mõtleme inimesi, kes teevad ühise broneeringu, kes on perekond, leibkond, kes elavad koos, söövad koos või on muud moodi omavahel tihedalt seotud. Me ei pane ühel õhtul onni üksteisele võõraid inimesi ja mitut erinevat broneeringut kokku. Üks onn mahutab 1-9 inimest ja uues kohas on kaks onni, seega saab ühel päeval tulla 2 seltskonda.

 

Onnide põhjalik puhastamine ja desinfitseerimine pärast igat külastust

Vastavalt terviseameti nõuetele puhastame je desingitseerime onni peale igat külastust. Peseme kõik võimalikud kontaktpinnad kõigepealt vee ja tavalise puhastusainega ja seejärel desinfitseerime Terviseameti poolt kinnitatud desoainega. Vastavalt juhendile eemaldame vaatlusonnidest kõik vaibad ja kardinad.

 

Magamisvahendite kasutamine

Soovitame kaasa võtta oma padjad, magamiskotid või tekid ja linad. Onnis on olemas poroloonmadratsid suurusega 70×200 cm, kuid soovi korral võib loomulikult kaasa võtta ka oma magamismati (või madratsi).

Võimalik on laenata ka meie magamisvahendite komplekt: magamiskott, padi ja lina. Sel juhul peseme peale iga külastust madratsikatte, padjapüüri ja magamiskoti vastavalt juhendile üle 60 kraadise temperatuuri juures või jätame vähemalt nädalaks seisma, mis on piisavalt pikk aeg, et poorsel pinnal viirus hävineks. Magamisvahendite komplekti laenutamine maksab 15€ inimese kohta.

 

Söömine onnis

Et söögiga puutuks kokku võimalikult vähe inimesi, siis palume toidu ise kaasa võtta. Onni saab kaasa võtta ainult valmis toite, soovitavalt võileivad, pirukad ja muu lihtsasti tarbitav toit. Soe jook tuleb endal termosega kaasa võtta, sest onnis on lahtine tuli rangelt keelatud ja seetõttu toidu ja joogi soojendamine võimatu. Peale söömist palume prügi pakkida suletavasse kilekotti ja see endaga kaasa võtta.

 

Võimalikult kontaktivaba teenus

Onni külastuse eest saab tasuda enne külastust pangaülekandega. Sularaha ja kaardimakseid vastu ei võta. Varje juurde saatmisel ja karuõpperajal pole mingit vajadust tulla üksteisele lähemale kui 2 meetrit.

 

Käte desinfitseerimine

Tagame onnis käte puhastamiseks desoainete olemasolu.

 

Ventilatsioon

Üks oluline nõue ruumide ohutuse tagamiseks on hea ventilatsioon. See on koht, kus me erimeetmeid rakendama ei pea. Kõigil metsloomadel, aga eriti just karudel, on erakordselt hea haistmine ja seetõttu on väga hea ventilatsioon loomavaatlusonnide puhul eeltingimuseks. Inimeste lõhnad peab juhtima võimalikult kiiresti ja võimalikult kõrgele, sest muidu saavad metsaelukad kohe aru et planeedi kõige ohtlikum kiskja on läheduses ja põgenevad nagu tuulispask. Kes on meie Alutaguse karuonnis käinud, need teavad, millest jutt käib, sest ruume täidab seal alati värske metsaõhk. Loomulikult avame uksed peale külastajate lahkumist, et onni veel kord õhutada, aga onnis istudes peab ukse suletuks jääma ja värske õhk pääseb sisse tuulutusavade kaudu.

 

 

EU Leader Virumaa Koostöökogu (VIKO) supported Natourest Inc for buying nature observation optics and trail cameras.