Alutaguse metsakaamera alustab taas

Natouresti tiimi väike panus globaalse kriisi lahendamiseks olgu Alutaguse metsakaamera taaskäivitamine. Pakume võimalust kodus olevatele inimestele jälgida metsaelanike tegemisi.

Kaamera näitab pilti Alutaguse uue karuonni juurest. Tegelikult asub kaamera Sirtsi soo lähistel, keset metsasid, aga on suunatud oja äärsele luhale, sest sealt avaneb avar vaade ja on näha rohkem loomi ning linde. Kaamera näitab otse lõuna suunal, seetõttu võib keskpäeval ereda päikesega pilt üsna tume olla. Elukaid on oodata eelkõige päikesetõusul ja –loojangul ja sel ajal on valgus õige nurga alt. Praegu on heli tehniliste probleemide tõttu kehva, aga töö selle kallal käib ja peagi loodame Teile ka metsahääli edastada.

Alutaguse metsakaamera live pilt:

 

Täna kaamera avapäeva ja naljapäeva hommikul käis kaamerat uurimas üks naljakavõitu karu. Ilmselt on tegemist nooremapoolse isasega.

 

Tegelikult on kaamera metsas pilti salvestanud juba mõnda aega ja lisaks lindudele on peale jäänud mitmeid loomi. Ühel jaanuarihommikul jooksis üle luha põder.

 

Veebruari kuuvalgetel öödel liikusid kaamera ees kährikud

 

Sellelt märtsikuiselt videolt on näha, kui keeruline võib olla valgejänese elu soojal talvel.

 

Ja seda isegi öösel.

 

Kõiki neid ja teisigi loomi ning linde loodame kevade arenedes kaamera vaateväljas näha. Olge terved ja püsige kodus, tahaks ajakohaselt siia lõppu kirjutada. Kuid mina olen tekkinud vaba aega üksi ja perega looduses liikumiseks kasutanud. Õnneks on Eestis palju vaba ruumi ja kui vältida rahvarohkeid kohti nagu Viru raba, siis saab päevi matkata ühtegi teist inimest nägemata. Seega, olge terved, püsige kodus või hulkuge metsikus looduses! Ja kui viirus järgi annab, siis ootame Teid kõiki Alutaguse karuonni metsaelu oma silmaga vaatama.

 

 

  

EU Leader Virumaa Koostöökogu (VIKO) supported Natourest Inc for buying nature observation optics and trail cameras.